Çeşmealtı Windsurf ve Yelken Kulübü

Kulübümüz 2009 yılında Çeşmealtı sahilinde Özfer Uralp, Mustafa Hafızoğlu, Önder Ergün, Sevda Uralp ve Murat Sapsağlam tarafından kurulmuştur.

Amacımız Urla ve çevresindeki insanları denizle buluşturmak, onları windsurf ve yelken sporu ile tanıştırmak ve gençleri yelken disiplinine sahip, kurallarını bilen sporcular olarak yetiştirmektir. Kulübümüzde eğitim gören sporcular sadece windsurf ve yelkenle tanışmayacaklar ayni zamanda bu disiplinlerin kurallarını, mantığını ve işleyişini öğrenerek yelkenci olacaklardır.

Kurucu üyelerimiz 25 yıldır bu sahillerde sörf yapmakta olan ve Türkiye şampiyonalarında dereceleri olan sporculardır. İzmir'e yakınlığı, ılıman iklimi, kesintisiz poyraz ve lodosu, kapalı ve güvenli denizi, çevresindeki adalarıyla Çeşmealtı sörf ve yelken için mükemmel bir yöredir. Kulübümüzde her seviyede ve her yaşta öğrenciye VDWS standartlarında, spor akademisi mezunu ve yelken federasyonundan sertifikalı eğitmenler eşliğinde Windsurf (Funboard, Slalom), Olimpik Windsurf (Techno, RSX) ve Yelken (topper 16) eğitimleri verilmektedir.

Kulübümüz, yelken-board kurulum, söküm, yıkama, depolama ve tamir alanları, 2 adet kurtarma ve antrenman botu, yüzer iskelesi, sürekli bol ve kaliteli kullanım suyu, duş, wc, kafeteryası, 2012 model malzemeleriyle, video antrenman olanakları, malzeme kiralama-satış ve konaklama-pansiyon imkanıyla windsurf ve yelken başlamak ve ilerletmek isteyenlerin hizmetindedir. Eğitimler en fazla 4'lü gruplar halinde ve size uygun gün ve saatlerde verilmektedir. Kulübümüzden veya dışarıdan beginner (başlangıç) eğitimini tamamlamış olanlara malzeme kiralaması yapılmakta veya isteyenlere ileri seviye eğitim veya ingilizce ve almanca birebir eğitim verilmektedir. Olimpik sınıfı eğitimi 2 haftalık kurslar şeklinde verilmektedir. Ayrıca her türlü windsurf malzemesini sıfır veya 2. el olarak satın alabilir, satabilir, veya tamirini yaptırabilirsiniz. Kulübümüz 12 ay açıktır.

Başkan ve Başantrenör: Özfer Uralp
Çeşmealtı Windsurf ve Yelken Kulübü
Adres: Yalı Cad. No: 65 Çeşmealtı - Urla / İZMİR
Copyright © 2012 Çeşmealtı Windsurf ve Yelken Kulübü     İzmir Web Tasarım | Workif